Radom i okolice

W zakładach MESKO wyprodukowano tysięcznego Pioruna

Pod koniec września w MESKO S.A. wyprodukowano tysięcznego Pioruna. W samym tylko 2022 r. w zakładach wyprodukowano do tej pory 600 sztuk przenośnych zestawów rakietowych. Z kolei w następnym roku kolejny tysiąc Piorunów ma opuścić linię produkcyjną.

 

Zakłady MESKO S.A. wyprodukowały tysięczny Przenośny Zestaw Rakietowy Piorun. Broń jest produkowana od 2016 r. Swoją przydatność na współczesnym polu walki pokazał podczas konfliktu na Ukrainie, gdzie tamtejsi żołnierze między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych pokazują jego skuteczność. Potwierdzają to również wyżsi oficerowie oraz kolejne kontrakty, jakie firma zawiera z nowymi podmiotami. MESKO podpisało umowy na dostarczenie Piorunów dla Stanów Zjednoczonych, Estonii.

Wyprodukowany pod koniec września tysięczny Pioruna jest dla spółki ważnym kamieniem milowym na drodze rozwoju zdolności dotyczącej produkcji rakiet. Jest to również potwierdzenie zwiększania mocy produkcyjnych, które nastąpiło w ostatnim czasie, co daje mocne podstawy i nowe możliwości do zawierania przyszłych kontraktów z partnerami z całego świata.

Ten produkt to nie tylko prawdziwa wizytówka zakładu, ale także doskonały dowód na to, że na skuteczność zestawu wpływ ma wiele składowych na każdym etapie produkcyjnym. Za jego sukcesem stoi cała załoga: nie tylko konstruktorzy czy technolodzy, ale także specjaliści od montażu poszczególnych podzespołów czy końcowa kontrola jakości. To właśnie ich działania łączą wszystkie elementy w jedną, unikatową całość – Członek Zarządu ds. Rozwoju dr inż. Przemysław Kowalczuk podczas spotkania z załogą dywizji rakietowej, zaangażowaną w produkcję.

We wtorkowym wywiadzie dla Radia Plus Radom Prezes MESKO S.A. Elżbieta Śreniawska, że tysięczny Piorun powstał w ramach realizacji zamówienia, którego realizacja trwa od 2016 r. Jednakże w samym tylko 2022 r. zakład opuściło 600 przenośnych zestawów rakietowych. W następnym roku MESKO ma wyprodukować kolejne 1000 Piorunów. Prezes wskazuje, że jest to wielkie wyznanie dla firmy. W związku z tym spółka dokupuje nowe maszyny, urządzenia zatrudnia nowych pracowników.

Źródła informacji: radioplus.com.pl/mesko.com.pl