Historia O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wernisaż wystawy „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL”

W czwartek, 22 czerwca, w Kamienicy Deskurów odbyło się otwarcie wystawy „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL”, którą mieliśmy zaszczyt współtworzyć.

W czwartek, 22 czerwca, w Kamienicy Deskurów odbyło się otwarcie wystawy „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL”. 

Wernisaż poprzedziła dyskusja, w której udział wzięli:

  • Prof. dr. hab. Olaf Bergmann (Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu), który opowiedział o Poznańskim Czerwcu ’56 r.
  • Prof. dr hab. Andrzej Markiewicz, który na przykładach plakatów z wystawy omówił, czym była Polska Szkoła Plakatu i jak się rozwijała.
  • Dr Krzysztof Karbownik, który spiął wypowiedzi poprzedników i omówił „język propagandy w PRL-u”, wykorzystując udostępnione na wystawie materiały oraz dodając te rzeczy, które nie znalazły się na wystawie.

Dzięki wystawie można poznać losy najważniejszych wydarzeń ukazujących masowy sprzeciw społeczny PRL: Poznania 1956, Radomskiego, Marca 1968, Wybrzeżu w 1970 roku, Czerwca 1976, wystąpień oraz protestów z 1980 roku.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku oraz w niedziele w godz. 10.00-18.00. Ostatnie wejście o godz. 17.00. Więcej informacji na stronie internetowej Resursy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: Fot. Michał Adamczyk / Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu