Historia Radom i okolice Społeczeństwo

Wernisaż wystawy poświęconej Kapelanom Katyńskim w „Ogrodzie z historią”

Wernisaż wystawy poświęconej Kapelanom Katyńskim w „Ogrodzie z historią”. Galeria będzie eksponowana na deptaku przy ulicy Nadrzecznej w Jedlni-Letnisku do połowy maja.

W 84. rocznicę pierwszych egzekucji na polskich oficerach i funkcjonariuszach w Zbrodni Katyńskiej, w Ogrodzie z historią, przy ulicy Nadrzecznej 64 w Jedlni-Letnisku została uroczyście otwarta wystawa „Gdziekolwiek cię poślą, pójdziesz…” poświęcona Kapelanom Katyńskim zamordowanym przez sowietów w 1940 roku.

– Wystawa, pod patronatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego, jest dziełem Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich i Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Sponsorem druku wystawy na potrzeby ekspozycji zewnętrznej w Powiecie radomskim, jest mieszkaniec Gminy Jedlnia-Letnisko pan Cezary Brymora, prezes firmy Brymorex , którego dziadek, st.posterunkowy Tadeusz Brymora został zamordowany w Miednoje, a kustoszem wystawy jest Filip Chrzanowski

przekazał organizator wystawy.

W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział: poseł na Sejm RP Michał Kobosko, przewodniczący Sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej, Wiceprezydent Radomia Łukasz Molenda, który przeczytał list od Wicewojewody Mazowieckiego Roberta Sitnika, Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letniska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Sylwia Moskwa wraz Radnymi oraz Mieszkańcy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedlni-Letnisku, a także Żołnierze z Ośrodka Reprezentacyjnego WOT w Radomiu oraz druh Jakub Wachnicki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisko.

Galeria będzie eksponowana na deptaku przy ulicy Nadrzecznej w Jedlni-Letnisku do połowy maja.

Źródło: Facebook Ogród z historią – Nadrzeczna 64