O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

XI Tydzień Ewangelizacyjny „Słowo pełne życia”

XI Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w najbliższą sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W programie Msze św., koncerty, spotkania, rozważanie Pisma Świętego, kurs ewangelizacyjny.

XI Tydzień Ewangelizacyjny będzie się odbywał pod hasłem ‘’Słowo pełne życia”. Wydarzenie zainauguruje czuwanie modlitewne, w radomskiej katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, które odbędzie się w sobotę 27 maja i rozpocznie Mszą św. o godz. 19.30.

W niedzielę 28 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przedstawiciele ruchów i wspólnot podejmą akcję ewangelizacyjną w wybranych parafiach. Natomiast o godz. 15.00 – Msza św. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Po niej „Marsz dla Życia i Rodziny”.

We wtorek 30 maja o godz. 19.00 – koncert zespołu „Przystań Chwały” w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej.

W środę 31 maja o godz. 18.00 – Msza św. Potem o godz.19.00 w Ośrodku „Kazimierzówka” przy ul. Główna 16, odbędzie się spotkanie za Słowem Bożym – Lectio Divina.

W niedzielę 4 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca 70, o godz. 16.30 – koncert Mai Sowińskiej’.

Od piątku 9 czerwca do niedzieli 11 czerwca, w Ośrodku „Kazimierzówka” – kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”. Zapisy na www: dobrylotr.pl.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są członkowie ruchów, wspólnot i stowarzyszeń a także wszyscy chętni.

Patronat honorowy sprawują: Biskup Radomski Marek Solarczyk oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej.

 

Źródło i foto: diecezja.radom.pl