Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Z centrum miasta na lotnisko jednym autobusem?

Lotnisko

Z centrum miasta, a dokładniej z dworca PKP do Portu Lotniczego Warszawa-Radom na Sadkowie dojedziemy tylko linią nr 14.  Na radomskie lotnisko dojeżdża również linia nr 5, jednak jedzie ona z Pruszakowa, który od portu lotniczego oddalony jest o około 10 km.

Już za miesiąc lotnisko Warszawa-Radom zacznie oficjalnie funkcjonować, jednak jakoś na obiekt trzeba dotrzeć. Jedną z możliwości jest podróż komunikacją miejską. Jakie linie autobusu miejskiego dojadą na Lotnisko Warszawa-Radom?

Gdzie polecimy z radomskiego lotniska? 

Z centrum miasta, a dokładnie z dworca PKP do Portu Lotniczego Warszawa-Radom dojedziemy jedynie linią nr 14. Odległość między dwoma punktami to mniej więcej 4 km. Linia nr 14 kursuje z Potkanowa i zatrzymuje się w pobliżu terminala. Podróż z dworca PKP do portu lotniczego autobusem komunikacji miejskiej trwa około 22 minuty, pokonanie całej trasy linią nr 14 zajmuje już 55 minut. Autobusy kursują co około  30-40 minut.

Drugą i zarazem ostatnią możliwością dotarcia na radomskie lotnisko jest podróż autobusem linii numer 5, jednak nie z centrum, a z Pruszakowa, który położony jest około 10 km od lotniska. Pokonanie całej trasy autobusem miejskim zajmuje ok. 35 minut.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu uważa, że obecny układ jest odpowiedni, i nie ma na razie powodów do wprowadzania jakichkolwiek zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, że terminal radomskiego lotniska jest przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie, po wykonaniu prostych obliczeń wychodzi na to że radomskie lotnisko odwiedzi 8 tys. pasażerów dziennie.

Radomskie lotnisko ze sporymi szansami na sukces

Warto dodać, że wiadukt przy ul. Żeromskiego/Lubelskiej, który miał zapewnić sprawne połączenie z lotniskiem, nie powstanie w najbliższym czasie. Firma z, która wygrała przetarg złożyła kolejne odwołanie, co sprawiło, że podpisanie umowy z wybranym wykonawcą znów się wydłuży.

Źródło: MZDiK /  Fot. Lotnisko Warszawa-Radom