Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Za nami kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii Radomia [+FOTO]

Za nami kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii Radomia „Zachować i Wychować” o Laur Dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Było wiele emocji!

W środę, 29 maja 2024 roku w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbył się finał II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia „Zachować i Wychować” o Laur Dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Etap finałowy otworzyli Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski i Dyrektor Muzeum Leszek Ruszczyk

– Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała nasza załoga z Muzeum Historii Radomia pod przewodnictwem Marcin Kępa. Podziękowania należą się dla Pawła Korby, Roberta Czerwca, Pawła Janusa i Basi Sieradzkiej. Brawo!

przekazali organizatorzy.

Wielkie gratulacje dla wszystkich finalistów za ogromną wiedzę, zaangażowanie i udowodnienie kolejny raz, że historia naszego miasta jest fascynująca i bogata. Poza wiedzą, która jest nagrodą samą w sobie, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek i sprzętu elektronicznego.

– Wyrazy uznania i podziękowania dla nauczycieli i opiekunów za włożenie wysiłku w przygotowanie swoich podopiecznych i zachęcanie do zgłębiania meandrów historii Radomia

dodali organizatorzy.

Gratulujemy i przedstawiamy listę laureatów:

SZKOŁY PODSTAWOWE
  • 1. Karol Rozwadowski (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, opiekun: Urszula Banatowska)
  • 2. Julian Stańczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Władysława Syrokomli, opiekun: Sabina Laskowska-Stanios)
  • 3. Szymon Karcz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, opiekun: Urszula Banatowska)
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
  • 1. Piotr Siara (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, opiekun: Sylwia Głowacka)
  • 2. Nikodem Żuk (Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, opiekun: Monika Adamczyk)
  • 3. Amelia Chachlowska (Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, opiekun: Sebastian Konopka)

Unikatowe statuetki-rzeźby autorstwa prof. Krzysztofa Nitscha otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.