O tym się mówi Radom i okolice Sport

Zawodniczka z Radomia najlepsza na świecie

Zawodniczka z Radomia najlepsza na świecie. Wiktoria Gadajska została także rekordzistką Polski. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne osiągnięcia.

Przez 3 dni w Rzeszowie trwały Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U18 i U20. Na zawodach rywalizowało 1250 zawodników z 220 klubów. Nasza reprezentacja zdobyła 8 medali, gwarantujące nam wygranie klasyfikacji Klubowej.

Wiktoria Gadajska w biegu na 60 metrów przez płotki z wynikiem 8.26 s. zdobywając złoto została liderką światowych tabel oraz rekordzistką Polski poprawiając poprzedni rekord należący do Pia Skrzeszowskiej.

W tej samej kategorii Klaudia Żurawska z PB. pokonując 5 płotków zajęła 17. miejsce. Natomiast w kategorii U20 Natalia Brożyna z wynikiem 8,77 PB. uplasowała się na 6. miejscu.

W biegach długich dominację potwierdził Jakub Abramczyk zdobywając złoto w biegu na 2000 m z nową życiówkę: 5:35.41. Piotr Abramczyk z czasem 5:47.73. zajął 3. miejsce.

Julia Adamczyk w skoku w dal wywalczyła złoto po raz kolejny przekraczając granicę 6.06 m. W tej samej konkurencji srebrny medal powędrował do Macieja Bednarczyka, który uzyskał wynik 6.71 m. Kolejny bieg na 2000 m kobiet to 6. miejsce Amelia Karolak 6:47.26 oraz 8. miejsce Julii Walczak czas: 6.48.72. Obydwie zawodniczki poprawiły swój rekord życiowy.

Kolejne medale to złoto w trójskoku Kacper Jedynak 14.73m. W biegu na 3000 m srebro i brąz wybiegali: Adam Bajorski czas: 8:39.62 i Wiktor Janduła czas: 8:40.83. Wartościowy wynik na 60 m uzyskał Tomasz Gizicki, który zajął 6. miejsce z czasem 6,91.

Na 9. miejscu w pchnięciu kulą uplasowała się Maja Bielecka. Duże powody do zadowolenia mają trenerzy klubowi  Artur Błasiński oraz Aneta Błasińska. Ich zawodnicy wiedli prym podczas Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w Rzeszowie i wywalczyli aż 8 medali, co stanowi 66 proc. skuteczności medalowej.

Źródło: radombiega.pl