Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliżają się II Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr

II Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr odbędą się w nadchodzący weekend w Radomiu. Weźmie w nich udział dziewięć orkiestr z Polski, w tym Grandioso i Małe Grandioso z Radomia, a także orkiestra z Estonii.

Ich występy będzie oceniało jury, w którego skład wejdą eksperci z Niemiec, Kanady USA i Malezji.

Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się w piątek, 7 lipca o godz. 19.00 na placu Jagiellońskim. Rozpoczęcie poprzedzi wielka parada orkiestr, która rozpocznie się o godz. 18.00 na placu Corazziego. Uczestnicy przemaszerują ulicami Żeromskiego i Focha.

W trakcie przesłuchań konkursowych, które będą się odbywały w piątek i sobotę w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, orkiestry zaprezentują zróżnicowany repertuar, od utworów klasycznych, muzyki filmowej do popularnych przebojów muzyki pop. Każda orkiestra wykona około 20 minutowy program.

Na niedzielę, od godz. 11.00 zostały natomiast zaplanowane występy konkursowe na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza, gdzie będzie można zobaczyć widowiskowe parady i przemarsze. Ogłoszenie wyników jest planowane w godz. 15.00 – 17.00.

Mistrzostwa Polski mają rangę oficjalnych eliminacji do Mistrzostw Świata organizacji WAMSB (World Association of Marching Show Bands).

Mistrzostwa organizowane są przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, Stowarzyszenie Polskie Orkiestry Dęte oraz Stowarzyszenie RMO GRANDIOSO.

Patronat Honorowy nad mistrzostwami sprawuje Prezydent Miasta Radomia – Radosław Witkowski.

Szczegółowy program Mistrzostw Polski Orkiestr oraz informacje nt. biletów można znaleźć TUTAJ, a także w wydarzeniu: II Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr / 2nd Polish Open Band Championships