Polska i świat Społeczeństwo Sport

Robert Prygiel żegna się ze Stalą Nysa. „To był intensywny okres. Bądźcie ze Stalą na dobre i na złe”

Robert Prygiel przestał pełnić funkcję prezesa Stali Nysa. Radomianin kierował klubem przez pięć lat. W emocjonalnym wpisie podsumował swoją pracę, odniósł się do sukcesów i porażek drużyny oraz podziękował kibicom, sponsorom i władzom miasta. Nowym prezesem został Arkadiusz Olejniczak.

Siatkarski klub Stal Nysa poinformował, że funkcję prezesa zarządu objął Arkadiusz Olejniczak – były siatkarz, trener i fizjoterapeuta od lat związany z nyskim środowiskiem sportowym. Zastąpił on Roberta Prygla, który kierował klubem od 2021 roku.

Robert Prygiel w emocjonalnym wpisie opublikowanym na swoim facebookowym profilu podsumował pięć lat swojej pracy w klubie. Jak zaznaczył, był to dla niego „bardzo wymagający, intensywny i po części udany okres życia zawodowego”.

Były prezes przypomniał, że w pierwszych sezonach klub dwukrotnie awansował do fazy play-off PlusLigi i zajmował siódme miejsce, co określił jako wynik ponad możliwości organizacyjno-finansowe klubu. Nie zabrakło jednak również odniesień do trudniejszych momentów.

Zobacz też:

Prygiel szeroko odniósł się do spadku Stali Nysa z PlusLigi. Wskazywał m.in. na problemy związane z powodzią, która – jak podkreślał – utrudniła normalne funkcjonowanie drużyny i przygotowania do sezonu.

– Zabrakło nam jednego punktu do utrzymania. Walczyliśmy do samego końca

mówił.

Znacznie bardziej krytycznie ocenił jednak ostatni sezon, zakończony odpadnięciem już w ćwierćfinale play-offów po rywalizacji z BBTS-em Bielsko-Biała.

– Nie mam zamiaru szukać wymówek. W sporcie nie zawsze wygrywa ten, kto ma największe ambicje czy możliwości

przyznał.

Były prezes podkreśla również swoje zaangażowanie w rozwój sportu w Nysie nie tylko na poziomie siatkarskim. W swoim podsumowaniu mówił o rozwoju akademii młodzieżowej oraz działalności związanej z piłkarską Polonią Nysa.

Nie zabrakło także podziękowań skierowanych do pracowników klubu, sponsorów, zawodników oraz kibiców.

– Stal Nysa to nie jedna osoba. To społeczność. Bądźcie z tym klubem na dobre i na złe.

podkreślił.

Nowy prezes klubu, Arkadiusz Olejniczak, jest wychowankiem nyskiej siatkówki. W przeszłości występował m.in. w NKS NTO Nysa i Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle. W 2003 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów. Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener oraz fizjoterapeuta.

Źródło: Facebook / Robert Prygiel