O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zmarł Henryk Jakubowski, były burmistrz miasta Pionki

W wieku 89-lat zmarł Henryk Jakubowski, były burmistrz miasta Pionki.

We wtorek, 11 lipca 2023 r. w wieku 89 lat zmarł Henryk Jakubowski, były Burmistrz Miasta Pionki oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Żył pasją i zaszczepiał ją innym. Wspaniały człowiek, nauczyciel, inicjator z olbrzymią wiedzą, którą na każdym kroku przedkładał w działaniu.

Odznaczony za swoją działalność na rzecz społeczności Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym i Srebrnym Medalem Ministerstwa Obrony Narodowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Pożarnej, Medalem za Zasługi dla Polskiego Związku Myśliwskiego, Odznaką Przyjaciel Dziecka oraz Medalem Jordana.

– Umiera człowiek, pozostaje po nim słowo, specyficzny dla niego gest, klimat uczuciowy, który wokół siebie roztaczał… ale pozostawił także ogromny smutek… Łącząc się w żałobie i smutku składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Najbliższym. Żegnamy Pana Henryka Jakubowskiego, dziękując za trud jaki włożył w pracę na rzecz naszego miasta –  informuje Urząd Miasta Pionki.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kościele pw. NMP Królowej Polski w Pionkach 14.07.2023 r. (piątek) o godz. 11.00. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym Nowym.

Źródło: UM Pionki