Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Zmarła była zawodniczka Radomki Radom. Miała 32 lata

Zmarła Janisa Johnson, była zawodniczka Radomki Radom. Miała 32 lata.

W marcu 2021 roku Radomka Radom poinformowała, że do końca sezonu będzie musiała radzić sobie bez Janisy Johnson, liderki zespołu. Wszystkim wtedy wydawało się, że zawodniczka odniosła jedynie kontuzję. Niestety, kilka dni później pojawiła się informacja o chorobie siatkarki.

Brazylijscy dziennikarze portalu melhordovolei.com.br dowiedzieli się, że u Amerykanki zdiagnozowano nowotwór okrężnicy. Zawodniczka Radomki Radom wyjechała do Holandii, gdzie szukała pomocy u uznanych lekarzy.

Wszystko wskazywało dobrą drogę. W sierpniu 2022 roku Johnson wyzdrowiała i powróciła do gry w siatkówkę oraz podpisała kontrakt z hiszpańskim klubem CD Heidelberg Volkswagen.

Niestety, po blisko roku choroba powróciła z jeszcze większą siłą. Jak poinformował portal sportowefakty.pl, siatkarka zmarła 25 maja, ale informacja do opinii publicznej została podana dopiero 3 czerwca. 

– Ta wiadomość spadła na nas tak nagle… Z niewyobrażalnym smutkiem przyjęliśmy wczorajszą wiadomość o odejściu naszej byłej zawodniczki Janisy Johnson. Jeden, wyjątkowy sezon wystarczył, abyś na zawsze zapisała się w historii Radomki a szczególnie w naszej pamięci. Całemu siatkarskiemu (i nie tylko) światu będzie brakować Twojej energii, Twojej gry i pasji oraz Twojego uśmiechu…

przekazał klub MOYA Radomka Radom.

Źródło: Sportowefakty.pl / MOYA Radomka Radom