Radom i okolice

Żołnierze 6MBOT spędzili tegoroczne święta daleko od rodzinnych domów

Tegoroczne Święta Wielkanocne upłynęły żołnierzom 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej na pełnieniu służby. 2000 z nich strzegło granicy polsko-wschodniej w ramach operacji „Silne Wsparcie”, pomocy udzielali także uchodźcom z Ukrainy.

W związku z obecną sytuacją żołnierze WOT na terenie całego kraju realizują działania z zakresu administracji publicznej, wspierają pozostałe służby na dworcach kolejowych, w punktach informacyjnych oraz recepcyjnych. 

Przybyłem do Was w poczuciu solidarności z Wami, ale też po to, aby oddać Wam hołd i przekazać świąteczne życzenia. Większość z Was będzie spędzać tegoroczne Święta Wielkanocne na granicy. Mam za sobą podobne doświadczenia, spędzałem święta na misjach z rodziną, z którą łączą mnie więzi munduru. To trudne, ale bardzo nas wzmacnia jako żołnierzy, powoduje zbudowanie pewnej odporności, ale też cieszy się wielkim szacunkiem ze strony społeczeństwa. Społeczeństwa, które w tym czasie będzie w spokoju i otoczeniu rodzinnym spędzać święta. Dzięki tej cząstce ludzi takich jak Wy – Polska będzie bezpieczna. Dziękuję Wam za służbę i życzę, by przebiegała spokojnie. Mimo niespokojnych czasów, w których przyszło nam służyć

– powiedział Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej , gen. broni Wiesław Kukuła. Odwiedził on żołnierzy w trakcie pełnienia przez nich świątecznej służby.

Klaudia Sułek

Źródło informacji i foto: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej