Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

16-latka jechała rowerem… po trasie S7

Policjanci z Wydziału Prewencji białobrzeskiej komendy zatrzymali w sobotę do kontroli 16-latkę, która jechała rowerem… po trasie S7.

Jak sama nazwa wskazuje, drogą szybkiego ruchu pojazdy jeżdżą zdecydowanie szybciej niż na pozostałych drogach. Tak też jest na białobrzeskiej S7, gdzie mkną pojazdy osobowe i ciężarowe. Jednak zdarza się, a nie powinno, że wśród nich policjanci ujawniają pieszych, rowerzystów czy kierujących skuterami.

Droga ekspresowa przeznaczona jest do ruchu pojazdów samochodowych. Zgodnie z przepisami ani skuterem ani rowerem nie wolno poruszać się po autostradzie i drodze ekspresowej. W ubiegłą sobotę policjanci zatrzymali na trasie S7 rowerzystkę.

– 16-letnia mieszkanka gminy Jedlińsk ustawiła w telefonie nawigację, aby dojechać do Jedlińska, a ta pokazała trasę przejazdu drogą S7, w związku z czym dziewczynka chciała ją w ten sposób pokonać. Wobec niej funkcjonariusze zastosowali środek oddziaływania wychowawczego

przekazała KPP Białobrzegi.

Policja przypomina, że niestosujących się do tego zakazu czeka w najmniejszym przypadku mandat karny, a w najgorszym scenariuszu utrata zdrowia lub życia.

Policjanci pomogli kierującej rowerem bezpiecznie zjechać z drogi pasem awaryjnego postoju, który wykorzystywany jest jedynie w wyjątkowych okolicznościach.

Źródło: KPP Białobrzegi