Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

49-letni mężczyzna znęcał się nad rodziną. Został aresztowany

Do policjantów z grójeckiej komendy zgłosiła się 42-letnia mieszkanka powiatu grójeckiego. Kobieta opowiedziała o zachowaniu męża wobec jej i ich dzieci. 49-letni mężczyzna który znęcał się nad rodziną, został aresztowany.

Podczas interwencji okazało się, że 49-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz dziećmi. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

82-latek zaatakował żonę młotkiem. Grozi mu dożywocie

Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 49-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. W środę na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Policja przypomina o obowiązujących przepisach ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Źródło: Policja Mazowiecka