Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Air Show 2023. Sprzedano 40 tys. biletów

Air Show 2023 zbliża się wielkimi krokami. Na ten moment sprzedano już 40 tys. biletów.

Wielkimi krokami zbliżają się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. Wydarzenie odbędzie się 26 i 27 sierpnia 2023 roku.

Hasło przewodniczące temu wydarzeniu to „Niezwyciężeni w przestworzach”. Nawiązuje ono do historii bohaterskiego przelotu kapitana pil. Stanisław Skarżyńskiego w 1933 roku, ale również do dzisiejszych polskich żołnierzy i lotników służących w Siłach Zbrojnych.

Więcej informacji o Air Show Radom 2023 możecie znaleźć na naszym portalu.

Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show

Jak poinformował kpt. Robert Filipczuk w rozmowie z Gazetą Wyborczą, na wydarzenie sprzedano już 40 tys. biletów.

– Air Show Radom cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem już od samego momentu ogłoszenia terminu pokazów. Gdy tylko w maju ruszyła sprzedaż biletów online, blisko 7 tys. biletów rozeszło się w weekend. Sprzedaż biletów kształtuje się obecnie na poziomie 40 tys. Spodziewamy się wzrostu sprzedaży na koniec miesiąca związanego z publikacją pierwszych planów pokazów dynamicznych i wystaw statycznych. Bilety kupują pasjonaci z całej Polski jak również zagraniczni. Wiele osób teraz planuje letnie wyjazdy i wakacyjne atrakcje, więc te liczby na pewno będą rosły z każdym dniem. Biletów raczej nie powinno zabraknąć, ale zachęcamy, by kupować je online – mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą kpt. Robert Filipczuk.

Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki Sił Powietrznych RP, w tym również żegnające się powoli ze służbą MiGi-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zaprezentowane zostanie wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym także po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023. „Niezwyciężeni w przestworzach” odbędą się 26 i 27 sierpnia 2023 r.