Kultura i rozrywka Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Air Show odbędzie się ponownie w Radomiu!

Air Show 2023 / fot. Michał Bożek

Przyszłoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show ponownie odbędą się na lotnisku na Sadkowie – ogłosił, podczas wizyty w Radomiu, wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk. 

Wiceminister zapowiedział również, że MON przekaże pieniądze na gruntowny remont budynku przy ul. Siennej, w którym swoją siedzibę będzie miał Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Z wielką przyjemnością mogę to dzisiaj ogłosić że planujemy Air Show w Radomiu. Chcemy, żeby ta inicjatywa była kontynuowana. Zresztą ma ona już swoją długą historię i jest to znana marka w całej Polsce. Jeśli chodzi o organizację Air Show, to kluczowe jest tu zaangażowanie władz miasta. Jestem przekonany, że prezydent Witkowski gwarantuje osiągnięcie założonego celu

oświadczył podczas wizyty w Radomiu, minister Cezary Tomczyk.

Zadaniem miasta, jak co roku, będzie m.in. zapewnienie dojazdu na lotnisko, przygotowanie miejsc parkingowych oraz zabezpieczenia medycznego i sanitarnego.

Podczas wizyty w Radomiu minister Cezary Tomczyk zapowiedział także przekazanie pieniędzy na remont budynku, który będzie siedzibą Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

– Bardzo chcemy jako kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, żeby niezależnie od tego jakie barwy polityczne reprezentuje dany samorządowiec, wojsko miało wsparcie w samorządzie. Wojsko musi móc liczyć na samorząd i na społeczeństwo i odwrotnie. Dlatego chcę zadeklarować, że przekażemy pieniądze na to, żeby ten ośrodek w Radomiu powstał

powiedział minister Cezary Tomczyk.

Przypomnijmy, że XVIII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2025 odbędzie się w 100. rocznicę utworzenia „Szkoły Orląt” (1925) czyli obecnej Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, co pozwoli na prezentację publiczności kolejnej odsłony historii polskiego lotnictwa wojskowego i związanych z nią bohaterów – pilotów oraz załóg.

Podobnie jak w 2023 roku, AMW planuje też zorganizowanie we współpracy z wojskowymi placówkami muzealnymi specjalnej strefy edukacyjno-historycznej z licznymi wystawami tematycznymi i grami terenowymi oraz miasteczko dla dzieci. Oficjalnym ambasadorem pokazów lotniczych AIR SHOW Radom jest Zespół Akrobacyjny „Orlik”.

Źródło: UM Radom