O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości

Akcja Caritas „Pola Nadziei”

Akcja Caritas „Pola nadziei” ma na celu przypomnienie społeczeństwu o ludziach cierpiących na raka. W ramach kampanii wolontariusze będą prowadzili zbiórkę pieniężną. Darczyńcom wręczą żonkile i żółte balony.

W Niedzielę Palmową wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas będą kwestować przed radomskimi kościołami na rzecz osób chorych w ramach akcji „Pola Nadziei”. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego i na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum.   

Darczyńcy otrzymają żonkile i żółte balony. W tym roku przygotowano 8 tys. żonkili i 2500 balonów. Żonkile są sadzone na terenach, gdzie znajdują się szkolne koła Caritas.

Akcja „Pola Nadziei” rozpoczęła się w 1998 r. w Krakowie. Jednym z celów żonkilowej akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują opieki hospicyjnej. Drugim, niezwykle ważnym – pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum. Dzięki tej akcji dzieci, młodzież i dorośli uwrażliwiają się na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Źródła: radom.gosc.pl / caritasradom.pl

Foto: m.niedziela.pl