Uncategorized

„Amfiteatr w sieci”

Inicjatywa „Amfiteatr w sieci” otrzymała w 2021 roku dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W związku z tym Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” rozpoczął realizowanie projektu.

Podczas warsztatów z techniki filmowej pod czujnym okiem jednego z koordynatorów Konwersji Cyfrowej z ramienia instytucji – Michała Grosiaka, powstał film „NIKA”. Zakupiony został również nowy sprzęt dla Pracowni Nowych Mediów. Dzięki niemu prowadzone będą kreatywne działania warsztatowe, poprawi się komunikacja i przepływ wiadomości w obrębie placówki, znacznie podniesiona zostanie jakość działań multimedialnych. Finansowanie pochodzi z Unii Europejskiej. 

Nasz pomysł na projekt „Amfiteatr w sieci to wykorzystanie potencjału Pracowni Nowych Mediów, który już mamy i wzmocnienie tego potencjału zarówno o nowy sprzęt pozwalający nam działać niezależnie od miejsca. Możemy prowadzić relacje na żywo z wydarzeń, gdziekolwiek czy skądkolwiek chcemy, ale to jest też sprzęt który pozwoli Pracowni otworzyć nowy rozdział. Mam na myśli tutaj rozszerzoną rzeczywistość w postaci okularów czy gogli oraz nowego oprogramowania pozwalających na wejście do wirtualnego świata. Ponadto waga ogromnej liczby szkoleń, zarówno ze strony Narodowego Centrum Kultury – operatora Konwersji Cyfrowej, który zapewnił ich dużą ilość, ale też pozwolono nam na przejęcie inicjatywy i stworzenie własny zakres tematyczny warsztatów, które z naszej perspektywy są nam potrzebne i interesujące. Cały zespół Amfiteatru, w tym nawet dział administracji wzięli w nich udział

– wyjaśnił szczegółowo dyrektor instytucji, Waldemar Dolecki.

W ramach projektu o charakterze systemowym Konwersja Cyfrowa Domów Kultury, Amfiteatr otrzymał dofinansowanie w wysokości 124 800,00 zł. Zdobyte środki powiększono o wkład własny, czyli 25 000 zł. Wsparcia udzielił Gmina Miasta Radom. 

Klaudia Sułek

Źródło informacji i foto: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”