Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Aplikacja Air Show już dostępna

Aplikacja Air Show już dostępna. Do czego służy i co można w niej znaleźć?

26 i 27 sierpnia w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, to jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie. Impreza organizowana jest zwykle co dwa lata. Ostatni raz odbyła się w 2018 r. Pięcioletnia przerwa związana była z pandemią i rozbudową lotniska Warszawa-Radom.

Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki Sił Powietrznych RP, w tym również żegnające się powoli ze służbą MiGi-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zaprezentowane zostanie wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym także po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano specjalną aplikację, która zawiera m.in. aktualny program pokazów lotniczych, harmonogram atrakcji w powietrzu i na ziemi czy chociażby interaktywną mapę pokazów i stoisk.

W aplikacji można stworzyć własny plan dnia, dzięki czemu nikt nie przegapi atrakcji, które chce zobaczyć i w których chce wziąć udział.

Aplikacja to zawsze bieżące informacje o tym, jak najkorzystniej dojechać na pokazy (mapy parkingów i komunikacji miejskiej). Za pośrednictwem jej można zakupić także bilet na pokazy!

Aplikację można pobrać w AppStore oraz Google Play.

Źródło: Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show