Kultura i rozrywka Radom i okolice

Artur Dutkiewicz Trio w Teatrze Powszechnym

Na dużej Scenie Teatru Powszechnego w Radomiu wystąpi Artur Dutkiewicz Trio – jeden z czołowych polskich zespołów tego gatunku. Muzycy zagrają utwory z najnowszego albumu „Comets sing”.

Artur Dutkiewicz to uznany pianista jazzowy i kompozytor – nazywany jest „ambasadorem polskiego jazzu”. Zagrał w blisko 70 krajach. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W 2011 roku Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Specjalnie na to wydarzenie zaaranżował i zagrał w gronie pianistów z całego świata utwór na 30 fortepianów.

Wraz z Arturem Dutkiewiczem na scenie wystąpią: Michał Barański – wybitny polski kontrabasista, który współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, oraz Sebastian Kuchczyński –  jeden z najbardziej utalentowanych perkusistów młodego pokolenia.

Jazzowe rytmy będą doskonałą propozycją na jesienny wieczór. Koncert odbędzie się 30 listopada godz. 19:00 (duża scena). To prawdziwa gratka dla wielbicieli jazzu i muzyki współczesnej.

Bilety w kasie teatru lub na www. teatr.radom.pl

Koncert odbywa się w ramach Jazznowiec Festiwal. Organizatorami wydarzenia są: Jazznowiec Festiwal, Blue Note Agencja Artystyczna, Stowarzyszenie Pozytywni w Kulturze, Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

Partnerami wydarzenia są: Enea, ZAIKS, STOART, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, GOK, Jazz Forum, Jazz Press.

źródło: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego