Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024

Artur Standowicz zaprasza Radosława Witkowskiego do otwartej debaty

Artur Standowicz zaprasza Radosława Witkowskiego do otwartej debaty. Podczas spotkania mieszkańcy mogliby zadawać pytania.

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku w całej Polsce odbywały się wybory samorządowe. O władze w Radomiu zawalczy w drugiej turze obecny prezydent miasta, Radosław Witkowski oraz kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Artur Standowicz.

Co ciekawe, w poniedziałkowy ranek Artur Standowicz, kandydat na prezydenta Radomia zaprosił do otwartej debaty swojego politycznego opponenta, Radosława Witkowskiego.

– Dziękowałem mieszkańcom za poparcie, rozdawałem im kawę i ciastka. Nie odpoczywamy, będą spotkania na osiedlach, jak najwięcej rozmów z radomianami. Ale mam też nadzieję, że pan Witkowski wreszcie podejmie rękawicę i zorganizujemy debatę. Ja proponuję, żeby była otwarta, tak żeby mieszkańcy mogli nam zadawać pytania. Nie ma się czego bać

przekazał Artur Standowicz, kandydat na prezydenta Radomia.

Ponadto, Artur Standowicz przesłał Radosławowi Witkowskiemu uroczyste zaproszenie do udziału w wydarzeniu.

Kandydat na nowego prezydenta Radomia liczy również na to, że osoby które głosowały w wyborach na pozostałych kandydatów, oddadzą tym razem głos na jego osobę. W zamian proponuje wprowadzenie do swojego programu wyborczego po jednej obietnicy z programów wyborczych dotychczasowych rywali.

– To wstępna propozycje i nie ukrywam, że pierwsze sygnały do komitetów już były wysyłane. Znam programy moich kontrkandydatów i część z ich propozycji jest zbieżna z moimi planami i propozycjami. Jestem przekonany, że możemy do naszego programu wprowadzić postulaty moich konkurentek i konkurentów. Mam nadzieję, że uzyskam ich poparcie, tak żeby dokonać zmiany w Radomiu. Bo jakby nie liczyć blisko 60 procent radomian powiedziało nie panu Witkowskiemu. Mam nadzieję, że będą konsekwentni i poprą moją osobę w drugiej turze. To jest kwestia dnia, dwóch, kiedy ja i mój sztab będziemy rozmawiać z poszczególnymi komitetami, jakby nie liczyć chodzi o 21 tysięcy głosów, które w sumie uzyskały 

mówił Artur Standowicz.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia.

Źródło: echodnia.pl