Kultura i rozrywka Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości Wyróżnione Zdjęcia

Artyści z całego świata odwiedzili Radom [+FOTO]

XIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji za nami. Do Radomia przyjechali artyści z całego świata.

Impreza odbyła się w dniach 1-2 czerwca na radomskim deptaku. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy mieszkańców Radomia i nie tylko. Tak było i tym razem. Swoje umiejętności prezentowali artyści z Polski i zza granicy, m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii, Chile czy Stanów Zjednoczonych.

W sobotę, 1 czerwca pokazy rozpoczęły się o godz. 17:00. Publiczność mogła podziwiać iluzjonistów, kuglarzy, akrobatów czy połykaczy ognia. Wystąpili m.in. Secret Circus Show, Krzysztof Kostera, Szymon Kuśka, Yann Elvis, Sexy Boys Flipping czy Cocoon Academy. Dodatkowo, na placu Corazziego na najmłodszych czekało miasteczko cyrkowe, gdzie dzieci mogły spróbować samodzielnie wykonać różne cyrkowe sztuczki. Z kolei w parku Kościuszki Just Edi Show prowadził warsztaty iluzji.

Fot. Michał Bożek

W niedzielę, 2 czerwca występy artystów rozpoczęły się o godz. 16:00. Performerzy byli ci sami, co w sobotę, jednak występowali w innych godzinach. Nie stanowiło to jednak problemu, bo dostępny był szczegółowy harmonogram wydarzenia, gdzie każdy mógł sprawdzić, o której konkretnie godzinie występuje artysta, którego chce zobaczyć. Podobnie jak i w sobotę działało miasteczko cyrkowe dla dzieci, a chętni mogli poznać bliżej tajniki iluzji z Just Edi Show. Na radomski deptak wybrały się tłumy ludzi. Wiele osób podkreślało, że występujący robią cudowną atmosferę i oprócz niesamowitych sztuczek, humor i kontakt z publicznością również były na najwyższym poziomie.

Fot. Karolina Kozieł