O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Barbara Łopyta otrzymała nagrodę im. św. Kazimierza

fot. UM Radom

Zakończyły się „Kaziki”. Barbara Łopyta otrzymała nagrodę im. św. Kazimierza.

Zakończyły się Kaziki, czyli obchody święta patrona miasta – św. Kazimierza. Tradycyjnie ich zwieńczeniem było wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza za 2022 rok. Jest ona przyznawana za popularyzację historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego miasta.

Podczas finałowej gali w Resursie Obywatelskiej, nagrodę otrzymała Barbara Łopyta – pomysłodawczyni i założycielka portalu Radom.Retrospekcja. Działa on od 2014 roku i jest popularnym źródłem informacji o historii Radomia. W 2022 roku Radom.Retrospekcja opublikował ponad tysiąc informacji.

Działalność Radom.Retrospekcja to także tematyczne spotkania miłośników tradycji i historii Radomia, które odbywają się w Resursie Obywatelskiej.

Wśrod nominowanych do Nagrody im. św. Kazimierza znaleźli się także Stowarzyszenie Droga Mleczna oraz Marta Wiktoria Trojanowska.

Wręczenie nagrody poprzedził tradycyjny Wielki Test Wiedzy o Radomiu. Zwyciężyło Bractwo Rowerowe przed Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji oraz drużyną prezydenta Radosława Witkowskiego, któremu towarzyszyli: zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska i dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Sebastian Równy.