• Inwestycje Radom i okolice

    Będzie przebudowa całego skrzyżowania ulic Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury

    Skrzyżowanie Żwirki i Wigury / Kusocińskiego

    Będzie przebudowa całego skrzyżowania ulic Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury. Władze Radomia chcą pozyskać na tę inwestycję dofinansowanie zewnętrzne.

    Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury nie działa od początku roku. Głównym powodem awarii jest zepsuty sterownik. Niestety, sygnalizacja w tym miejscu jest jedną z najstarszych w Radomiu, a to przyczynia się do problemów z pozyskaniem części zamiennych.

    Władze miasta postanowiły wymienić przestarzałe urządzenia na nowoczesne. Zmodernizowane ma zostać także całe skrzyżowanie ulic Kusocińskiego i Żwirki Wigury.

    W planach inwestycji jest m.in. budowa dwóch pasów ruchu na ulicy Kusocińskiego od strony ulicy Chrobrego oraz na Żwirki i Wigury. Zmodernizowany ma zostać także łuk przy wjeździe w prawo z ulicy Kusocińskiego, od ulicy Chrobrego. Powstać ma również zatoka autobusowa na ulicy Żwirki i Wigury w kierunku ulicy 25-go Czerwca.

    Władze Radomia chcą pozyskać na przebudowę skrzyżowania dofinansowanie zewnętrzne. Na ten moment zlecana jest dokumentacja. Przebudowane mają być też skrzyżowania ulic: Traugutta – Waryńskiego, Narutowicza – Kościuszki oraz Traugutta – Poniatowskiego.