O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Biskup Marek Solarczyk udzielił błogosławieństwa maturzystom

Biskup Diecezji Radomskiej Marek Solarczyk udzielił w niedzielę błogosławieństwa młodzieży maturalnej. Msza św. w ich intencji celebrowana była w niedzielę 5 maja w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomiu.  

We Mszy koncelebrowanej uczestniczyli: ks. Paweł Krasiński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz ks. Mariusz Chamerski, duszpasterz młodzieży i liturgicznej służby ołtarza diecezji radomskiej.

Słowa powitania do maturzystów skierował ks. Mariusz Chamerski:

– Rozpoczynacie pielgrzymowanie do ważnego miejsca, do waszej przyszłości. Dziękuję, że jesteście razem z nami, aby modlić się o dary Ducha Św. na czas matury oraz o dary na dalsze wasze życie.

mówił ks. Chamerski.

Bp Marek Solarczyk powiedział do młodych:

– Niech ta liturgia oraz nasza troska za was kochani maturzyści, przyniesie owoce na egzaminach maturalnych. Modlimy się, aby ten czas był potwierdzeniem, że ta droga będzie skuteczna, że na tej drodze nie jesteście sami, że obok was są ci, którzy wiedzą co jest po drugiej stronie. Jest również Bóg, który jest waszym towarzyszem na tej drodze i opiekunem tych wszystkich dzieł.

mówił bp Marek Solarczyk

Po liturgii radomski Pasterz udzielił indywidualnego błogosławieństwa każdemu z maturzystów.

Źródło: ekai.pl / radom.gosc.pl

Foto: radioplus.com.pl