Bogata oferta zajęć tematycznych w Resursie Obywatelskiej

Bogata oferta zajęć tematycznych w Resursie Obywatelskiej umożliwi kreatywne spędzenie wolnego czasu. Warsztaty poprowadzi wyspecjalizowana kadra instruktorów. Nie zabraknie spotkań indywidualnych, grupowych oraz zajęć skierowanych do uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

* Zajęcia edukacyjne:

To propozycja dla uczniów szkół  podstawowych i ponadpodstawowych, dzięki którym będą mogli odkrywać historię przemysłu naszego miasta. Uczestnicy będą mieli okazję na przykład poznać gry i zabawy PRL-u, pisać na maszynie marki Łucznik, czy wyruszyć śladem słynnych radomskich fabryk.

 

* Zajęcia ruchowe

Magdalena Lucedarska – instruktorka z wieloletnim stażem, która swoje umiejętności zdobywała w Akademii Mody i Tańca w Warszawie, zaprasza każdego, kto chce wstać z kanapy, zadbać o swoje ciało i poprawić kondycję, niezależnie od wieku. Na ofertę składają się zajęcia aerobiku, jogi oraz „zdrowy kręgosłup” dla seniorów 60+.

 

* Zajęcia taneczne

Wielbiciele tańca mogą w Resursie skorzystać z bogatej oferty zajęć pod okiem Olivii Lucedarskiej. To tancerka z wieloletnim stażem artystycznym, swoją wiedzę i umiejętności zdobywa od najlepszych z całego świata i dzieli się tym z uczniami na treningach. Założycielka szkoły tańca Olivia Dance Studio/ 26-600 Studio – firmy, która od wielu lat współpracuje z wieloma artystami na świecie, takimi jak: Alexia, Dr Alban czy Nana. Proponujemy zajęcia Street Dance dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także zajęcia
„Let's Get High Heels Ladies!” dla wszystkich kobiet, które kochają taniec.

 

* Zajęcia muzyczne

Dla tych, którzy kochają muzykę, Resursa Obywatelska przygotowała ofertę dedykowaną tym, którzy mają własny zespół lub dopiero zaczynają przygodę muzyczną i chcieliby dołączyć do jednej z formacji grających na co dzień w Resursie. Można też skorzystać z indywidualnej oferty lekcji gry na gitarze.  Instruktor ds. zespołów muzycznych w Resursie jest Michał Biernacki – radomski muzyk, wokalista i gitarzysta zespołu Renesans. Z zamiłowania: basista i perkusista. Posiada bogate doświadczenie sceniczne – występuje od ponad 20 lat.

 

* Teatr Poszukiwań

Młodzieżowy Teatr Poszukiwań działa w Resursie od lat. Oferta skierowana jest do młodzieży powyżej 14 roku życia, która pasjonuje się teatrem, sceną teatralną i wszystkim, co z nią związane. Prowadząca: Katarzyna Alicja Sasal – absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, magister filologii polskiej, oligofrenopedagog, bibliotekarz oraz doradca zawodowy. Z Resursą Obywatelską związana od 2010 roku jako reżyser oraz instruktor ds. teatru amatorskiego. Wspólnie z młodzieżą tworzy spektakle, musicale, farsy oraz komedie filozoficzne.

 

* Teatr Resursa

Zajęcia są dedykowane osobom dorosłym bez ograniczeń wiekowych, zainteresowanym teatrem, rozwijaniem swoich scenicznych umiejętności – aktorskich, wokalnych, tanecznych, czy muzycznych. Jesteśmy grupą wielopokoleniową. Prowadzący: Robert Stępniewski – radomianin, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, dyrektor przeglądu teatrów ulicznych „Ulica Teatralna”. Swoją przygodę z teatrem zaczynał w szkole średniej w Teatrze Amatorskim prowadzonym przez Jerzego Wasiuczyńskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Radomiu.

 

* Zajęcia literackie

W Resursie Obywatelskiej można również szkolić się w zakresie literackim. Zajęcia adresowane do osób piszących i zainteresowanych literaturą z grupy wiekowej 15-25 lat.

Warsztaty prowadzi Adrian Szary – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Filologiczno – Pedagogicznym UTH w Radomiu, polonista VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, instruktor warsztatów literackich w Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu oraz w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Poeta i prozaik.

 

Źródło informacji: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”