Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Rafał Foryś „jedynką” do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 5

Niedawno walczył o fotel prezydenta w Radomiu. Teraz, wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 5 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Rafał Foryś ogłoszony „jedynką” na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość.

W czwartek, 25 kwietnia 2024 roku na placu Corazziego odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Konfederację Wolność i Niepodległość, podczas której przedstawiono listy kandydatów komitetu w okręgu nr 5 w zbliżających się wyborach europejskich.

Z pierwszego miejsca wystartuje niedawny kandydat na prezydenta Radomia, Rafał Foryś.

– Naszym hasłem jest po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie bezpieczeństwo, po trzecie bezpieczeństwo. W tych wyborach będziemy wypowiadali to słowo we wszystkich przypadkach, ponieważ filary bezpieczeństwa to suwerenność, niepodległość, samowystarczalność narodu polskiego. Filarem takiego bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo energetyczne. Wiemy wszyscy, że trwa właśnie proces dekarbonizacji, czyli zamykania polskich kopalni, likwidacji elektrowni. Nie możemy zgadzać się na tą obłędną i szaloną politykę klimatyczną, która doprowadzi nasz kraj do ubóstwa energetycznego. Nie jesteśmy nawet w stanie, również finansowo, doprowadzi od tego, że staniemy się krajem zero emisyjnym

mówił Rafał Foryś, kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego.

Rafał Foryś podkreślił także, że głównym filarem państwa jest bezpieczeństwo militarne.

4% PKB trafia właśnie na potrzeby zbrojeniowe naszego kraju, szczególnie w przypadku kiedy za wschodnią granicą jest niepokój. Powinniśmy na to korzystać, skoro nie możemy wytwarzać zaawansowanej technologii wojskowej, powinniśmy korzystać na tym jako firmy lokalne, firmy które bazują na podzespołach na wykonywaniu sprzętu, które są komplementami do tej zaawansowanej technologii. Powinniśmy na tym zarabiać tak jak zarabia na tym Ameryka

tłumaczył kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Konfederacji.

Lista kandydatów Konfederacji w naszym okręgu wyborczym jest już prawie gotowa, ale ma być ujawniona za jakiś czas. Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 roku.