Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Drogi rowerowe na ul. Okulickiego i ul. Piastowskiej zostaną przebudowane

Drogi rowerowe na ul. Okulickiego i ul. Piastowskiej zostaną przebudowane. MZDiK rozstrzygnął przetarg na realizację dwóch zaległych zadań z Budżetu Obywatelskiego 2023.

W czwartek, 25 kwietnia 2024 roku na facebookowym profilu Bractwa Rowerowego pojawił się wpis, informujący o tym, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozstrzygnął przetarg na realizację dwóch zaległych zadań z Budżetu Obywatelskiego 2023.

Mowa tu o drodze dla rowerów na ulicy Okulickiego oraz o łączniku rowerowym na ulicy Piastowskiej. Przetarg zwyciężyła firma DROGBUD Tomasz i Agata Brok Sp. j. Prace związane z tą inwestycją powinny zakończyć się na początku roku szkolnego.

Co ciekawe, nie wszystkie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego zostały zrealizowane w terminie.

– Cały czas czekamy na przetargi i realizację innych zaległych projektów z budżetów obywatelskich: ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kozienickiej (2017), 2 wiat dla rowerów (2017), drogi dla rowerów na ul. Szarych Szeregów (2022), drogi dla rowerów na ul. Limanowskiego (2023), drogi dla rowerów na ul. Energetyków (2023)

poinformowało Bractwo Rowerowe.

Przypomnijmy, że Bractwo Rowerowe jest stowarzyszeniem zrzeszającym osoby, które korzystają, bądź chciałyby korzystać z roweru jako codziennego środka transportu. Dzięki nim w Radomiu powstało ponad 22 km ścieżek rowerowych czy chociażby 200 stojaków na rowery.