Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Brak postępów w budowie III etapu trasy N-S

Brak postępów w budowie III etapu trasy N-S. Sytuację skrytykował radny Marcin Majewski.

Umowa na zaprojektowanie i budowę III etapu trasy N-S została podpisana 15 września 2020 roku, a koszty inwestycji mają wynieść 59.8 mln PLN brutto. Ten etap trasy ma przebiegać na odcinku od ul. Żeromskiego i zakończyć się rondem przy ul. Energetyków, a jego łączna długość ma wynieść 3.5 km. Termin zakończenia realizacji wyznaczono na lipiec 2024 roku. Pomimo upływu 2,5 roku nadal nie ma postępu w pracach.

Krytycznie w tej sprawie wypowiedział się radny Marcin Majewski. Zaznacza on, że wciąż nie otrzymał odpowiedzi na swoją interpelację z dnia 13.01.2023 roku oraz sugeruje, że prezydent miasta próbuje ukryć fakty.

Jak pisaliśmy, radny poinformował już we wrześniu ubiegłego roku, że budowa III etapu trasy NS jest opóźniona o 11 miesięcy. Samorządowiec przy tym stwierdził, że prezydent Radomia Radosław Witkowski wprowadził mieszkańców w błąd.

Interpelację dotyczącą budowy III etapu trasy N-S radny wystosował do włodarza miasta 29 września. Odpowiedź została sporządzona przez zastępcę prezydenta Mateusza Tyczyńskiego 13 października. Wynika z niej, że opóźnienie wykonawcy względem harmonogramu wynosi 11 miesięcy. Powodem są procedury uzyskania decyzji środowiskowej.

Wcześniejsze odcinki trasy

W 2017 roku informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad trasą N-S. Była to wówczas priorytetowa inwestycja dla prezydenta Radomia.

– Ta inwestycja pozwoli na odkorkowanie śródmieścia w godzinach szczytu i stanie się alternatywną trasą dla ulicy 25 Czerwca – mówił prezydent.

Na początek powstał odcinek trasy od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. Prace rozpoczęły się w roku 2017, a zakończyły pod koniec 2018 roku. Drugi etap to trasa od os. Południe do ul. Młodzianowskiej. Prace prowadzone były w latach 2018-2019.

Źródła: strabag.pl facebook.com

Fot. UM Radom