Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Chodniki wzdłuż ulicy Kościuszki mają już nową nawierzchnię z kostki

Zakończyły się prace przy przebudowie chodników przy odcinku ulicy Kościuszki. Nowa kostka została ułożona po zachodniej stronie jezdni na odcinku od Centrum Kształcenia Ustawicznego do parku oraz po stronie wschodniej – pomiędzy ulicami Jaracza a Narutowicza. Przy okazji przed blokiem przy Kościuszki 16 powstały dwa nowe klomby.

Chodnik po stronie szkoły miał dotychczas nawierzchnię ze starych, popękanych płyt. Po stronie bloków piesi mogli natomiast chodzić częściowo po płytkach, a częściowo – po nierównym asfalcie, pamiętającym jeszcze miniony wiek.

Prace wykonane wzdłuż ulicy Kościuszki na Plantach to już kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego. W tym roku zostały ponadto wyremontowane fragmenty trotuarów przy ulicach Gajowej, Królowej Jadwigi i Zgodnej, a w planach są jeszcze roboty przy ulicach Wyścigowej i Kosowskiej.

Mimo że możliwości finansowe samorządów są mocno ograniczone, to regularnie są prowadzone inwestycje poprawiające warunki życia radomian. Władze miasta, znając oczekiwania mieszkańców, sukcesywnie upominają się też o gruntowne zmiany w systemie finansowania samorządów. Ma to pozwolić przebudowywać nie sześć, a na przykład 20 chodników rocznie.

W tym roku na realizację Radomskiego Programu Chodnikowego miasto przeznaczyło około półtora miliona złotych.

Źródło: MZDiK