Radom i okolice Sport

Czarni bez przełamania w Radomiu

Czarni bez przełamania w Radomiu. W drugiej serii gier w sezonie 2023/2024 w PlusLidze siatkarze Enea Czarni Radom podejmowali drużynę Trefla Gdańsk, której ulegli 1:3.

W pierwszej kolejce Enea Czarni Radom przegrali z Bogdanką LUK Lublin 0:3. Relację z tego spotkania możecie przeczytać u nas ma portalu.

Spotkanie budziło w Radomiu wiele emocji. Kibice liczyli na pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale co ważniejsze na przełamanie „klątwy” własnej hali. Przypomnijmy Enea Czarni Radom od momentu przeprowadzki na Radomskie Centrum Sportu nie wygrali żadnego z domowych spotkań.

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi Czarnych. Do stanu 15:12 to oni prowadzili grę. Niestety potem do głosu doszli Gdańszczanie wychodząc ma prowadzenie 21:18. Zawodnicy z Radomia nie dawali jednak za wygraną i za chwilę to oni prowadzili 22:21. Końcówka była bardzo zacięta, zawodnicy grali punkt za punkt, a finalnie górą okazali się siatkarze z Gdańska wygrywając 39:37.

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gości. Przewaga Trefla rosła, na tablicy wyników widniał rezultat 11:5 dla gości. Radomianie podejmowali próby odrobienia strat. Przy stanie 16:11 dla gości Czarni zainkasowali trzy punkty z rzędu, potem ponownie Gdańsk wyszedł na prowadzenie, a Czarni ponownie świetna serią doprowadzili do remisu 21:21. Niestety trzy kolejne punkty wywalczyli siatkarze Trefla, co przełożyło się na zwycięstwo w drugiej partii 25:22.

Trzeci set od początku przebiegał z lekką przewagą Enea Czarnych, którzy im bliżej końca to systematycznie ją powiększali. Przy stanie 24:16 pewne stało się, że pierwszy zwycięski set w tym sezonie dla Czarnych za chwilę stanie się faktem. Finalnie ta partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla gospodarzy.

Czwarta rozpoczęła się od bloku na atakującym Czarnych, ale chwile później to Radomianie wyszli na prowadzenie 4:2. Niestety z biegiem czasu to goście zaczęli budować sobie przewagę. Dobrymi zagrywkami popisywał się Mikołaj Sawicki i to przy jego serwisie Trefl objął prowadzenie 14:10, którego nie oddał do końca meczy zwyciężając w czwartym secie 25:20, a finalnie w całym meczu 3:1.

Niestety Czarni zanotowali drugą porażkę w tym sezonie i nadal mają zerowy dorobek punktowy, a co gorsze nadal trwa czarna seria bez zwycięstwa na własnej hali.

W kolejnym meczu ekipa z Radomia zmierzy się z zespołem Projektu Warszawa. Początek spotkania 28 października o godzinie 17.30 również w hali Radomskiego Centrum Sportu.