O tym się mówi Radom i okolice Sport Uncategorized

Enea Czarni Radom z porażką na inaugurację

Czarni Radom vs Jastrzębski Węgiel fot. Bartosz Kamiński

Enea Czarni Radom z porażką na inaugurację siatkarskiej PlusLigi. Podopieczni Pawła Woickiego rywalizowali z ekipą Bogdanki LUK Lublin.

Zapowiedź inauguracyjnego meczu można przeczytać na naszym portalu.

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi gospodarzy. W grze ekipy z Radomia widać było lekką nerwowość, do stanu 17:12 wydawało się, że partia padnie łupem teamu z Lubelszczyzny. Wtedy jednak drugi bieg włączył Rafał Buszek, który posłał kilka zagrywek nie do odbioru zapoczątkowując serię punktową Enea Czarnych Radom. Konsekwencja Radomian doprowadziła do remisu 20:20. Przy stanie 24:23 piłkę setową mieli w gorze siatkarze Bogdanki, ale nie skończyli ataku i pierwsza partia musiała skończyć się na przewagi. Lecz na jej koniec nie musieliśmy długo czekać. Blok na Meljanacu zakończył pierwszą partię przy stanie 26:24.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 4:0. Z biegiem czasu przewaga rosła, a goście nie potrafili znaleźć sposobu na dogonienie Lublina jak w pierwszym secie. Niestety do końca tej partii obraz gry nie uległ już zmianie – lublinianie wygrali 25:17.

Trzecia partia rozpoczęła się dość wyrównanie z lekką przewagą gospodarzy, którzy w pierwszej 10:7. W pewnym momencie wydawało się, że Wojskowi zaczynają łapać gaz, udało się ze stanu 14:10 dojść do 14:13, ale niestety Lublinianie odbudowali swoją przewagę, której nie oddali już do końca. Trzeci set zakończył się rezultatem 25:19 , a całe spotkanie 3:0 na korzyść gospodarzy.

Kolejny mecz Radomianie rozegrają 25 października. O godzinie 16.00 podejmą przed własną publicznością Trefl Gdańsk.