Sport

Czarni przegrali z Zawierciem. Zobacz zdjęcia!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w ramach 2. kolejki PlusLigi mężczyzn zmierzyli się z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

W hali RCS (Radomskiego Centrum Sportu), w pierwszym meczu wojskowi nie zdobyli punktów z brązowym medalistą ubiegłego sezonu Mistrzostw Polski. MVP meczu wybrany został atakujący Aluronu, Dawid Konarski.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, niestety w kolejnych wymianach radomianie mieli spore problemy ze skończeniem swoich akcji ofensywnych. Goście wyraźnie poprawili się w ataku i dogonili Wojskowych 9:8. Siatkarze Michała Winiarskiego po chwili wyszli na prowadzenie (16:14), a Wojskowi nie zdołali już nadrobić strat, przegrywając premierową odsłonę 25:22.

Drugi set również zapowiadał się korzystnie dla Cerrad Enea Czarni Radom, z dobrą kontrą wyszli na prowadzenie (8:5). Dzięki skutecznym blokom ekipy CMC Warty Aluron wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (16:13), żeby w decydującym starciu zdobyć aż pięć punktów przewagi (21:16). Wojskowi i tym razem mimo ambitnej walki stracili punkty, a goście wygrali 25:18.

Ostatecznie w hali Radomskiego Centrum Sportu trzeci set okazał się ostatnim. Zawiercie zdominowało gospodarzy, wygrywając trzecią partię 25:16, a w całym meczu 3:0.

Kolejny pojedynek zespół Jacka Nawrockiego rozegra 10 października, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem PlusLigi – BBTS-em Bielsko-Biała.