Materiał Partnera O tym się mówi

Czy obsługa prawna firmy to konieczność?

Każda działalność gospodarcza powinna być prowadzona w zgodzie z zasadami współżycia społecznego oraz obowiązującymi przepisami prawa. Uczestniczenie w obrocie rynkowym nie zawsze jest proste; krajowe ustawodawstwo słynie z wielu aktualizacji prawnych – szacuje si, że każdego roku tworzy się ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy stron. Przedsiębiorca chcący być z danymi zmianami na bieżąco musiałby poświęcić kilka godzin dziennie na ich stopniowe poznawanie, tym samym zaniedbując swoje obowiązki. Tymczasem nieznajomość prawa nie zwalnia nas w żadnym stopniu z jego przestrzegania. Dlatego też, aby uniknąć negatywnych konsekwencji nieznajomości prawa oraz niedostosowania swojej działalności do jego ciągłych zmian, większość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z obsługi prawnej przez zewnętrznych specjalistów.

Na czym polega doraźna obsługa prawna firmy?

Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów oferujących wsparcie prawne oraz księgowe dla wszystkich bądź bardziej wyspecjalizowanych przedsiębiorców. Obsługa prawna firmy może być przy tym doraźna lub stała; w pierwszym przypadku mamy do czynienia z poradami i czynnościami, które świadczone są w razie potrzeby. Przykładem pomocy doraźnej jest sytuacja, w której przedsiębiorca nie chce lub nie potrafi samodzielnie uporać się z danym problemem, jednak w pozostałych przypadkach sam rozwiązuje pojawiające się u niego zagadnienia prawne. Doraźna pomoc może dotyczyć:

  • przygotowania odpowiedniego pisma procesowego w sprawie sądowej przedsiębiorcy (np. pozwu lub odpowiedzi na niego);
  • sporządzenia umów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • reprezentacji przedsiębiorcy przed sądami, bankami i urzędami;
  • konsultacji prawnych z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Doraźna pomoc prawna wyceniana jest w sposób indywidualny, w zależności od stopnia złożoności danej sprawy, a także kategorii danego problemu. Niektórzy przedsiębiorcy nie mają jednak czasu oraz chęci zamawiania poradnictwa za każdym razem, gdy w firmie pojawi się jakiś problem. Wtedy najlepiej jest zainwestować w stałą obsługę prawną, obejmującą nieograniczony dostęp do pomocy w zakresie zrozumienia zagadnień prawnych. Z tego wygodnego rozwiązania korzysta coraz więcej przedsiębiorców, którzy nie chcą każdorazowo podpisywać umów z prawnikami. Na stronie https://www.krgroup.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat kompleksowej obsługi prawnej firm. Standardowa oferta obejmuje między innymi:

  • doradztwo korporacyjne;
  • wsparcie w obszarze rozwiązywania sporów;
  • wsparcie prawne w procesie nabycia i zbycia nieruchomości;
  • kompleksowy przegląd prawa pracy i dostosowanie regulacji wewnętrznych.

Obsługa prawna firmy może okazać się dobrowolnym wsparciem merytorycznym dla przedsiębiorcy. Stała obsługa gwarantuje spokój przedsiębiorcy oraz pewność, że jego sprawy są w rękach specjalistów. Firmy takie jak KR Group dostosowują swoją ofertę pod indywidualne wymagania klienta, zapewniając kompleksowe wsparcie w miarę potrzeb właściciela biznesu.

Ile kosztuje obsługa prawna firmy?

Zupełnie tak jak sam proces obsługi, większość zewnętrznych firm oferujących wsparcie prawne dostosowuje wycenę do indywidualnych potrzeb swojego klienta. Na cenę usługi takiej jak profesjonalna obsługa prawna danego przedsiębiorstwa składa się wiele czynników, takich jak nakład pracy, zaangażowanie zasobów specjalistów, a także charakteru prac w zakresie przygotowanej oferty. Obsługa prawna przedsiębiorców to jedna z najpopularniejszych usług świadczonych przez wyspecjalizowanych prawników; zapotrzebowanie na tego typu poradnictwo stale rośnie, zupełnie jak świadomość przedsiębiorców w kwestii ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej. Tego typu usługa jest świetnym rozwiązaniem dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Warto mieć wsparcie w prawdziwych profesjonalistach, którzy są w stanie służyć radą w nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji prawnej.