Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości

Drugi budynek szpitala w Pionkach jest już gotowy

Trwają intensywne prace budowlane przy Szpitalu Powiatowym w Pionkach. Drugi budynek jest już gotowy. Prace zostaną ukończone w lutym 2023 r.

Bardzo duży postęp prac przy budowie Szpitalu Powiatowego w Pionkach. Latem ukończono prace związane ze stanem surowym otwartym drugiego budynku szpitalnego. Obiekt jest już całkowicie zadaszony, wstawione są okna i niektóre drzwi, a wewnątrz zostały wykonane w większości ścianki działowe i rozprowadzone instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz centralnego ogrzewania i wentylacyjna. Obecnie trwa ocieplanie ścian zewnętrznych drugiego pawilonu.

W ostatnich tygodniach trwały prace związane z tynkowaniem pomieszczeń na drugim piętrze oraz wylewaniem posadzek i innymi pracami wykończeniowymi. Podobne prace są wykonywane w dwupiętrowych łącznikach, które łączą wznoszony obiekt z pierwszym pawilonem oraz budynkiem starej chirurgii. Trwa również montaż konstrukcji przeszklonej fasady łączników, wstawiane są tam okna. W dwupiętrowym pawilonie będzie jeszcze zainstalowana duża winda towarowo – osobowa, która usprawni komunikację pomiędzy oddziałami. Jednocześnie wzniesiono budynek kotłowni szpitalnej, niezależnej od miejskiej sieci ciepłowniczej, wyposażonej dwa źródła zasilania. Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenu całego kompleksu szpitalnego.

Drugi etap inwestycji wraz z wyposażeniem będzie kosztować blisko 40 milionów złotych. Pieniądze na ten cel, przede wszystkim z funduszy rządowych, ale również z budżetu powiatu są zabezpieczone. Obecny termin zakończenia prac budowlanych przy drugim pawilonie to luty 2023 roku. O przedłużenie terminu wnioskował wykonawca, ponieważ o ile prace budowlane uda mu się zakończyć wcześniej, to występują problemy z dostępnością i dostawami specjalistycznego wyposażenia i innych niezbędnych urządzeń. Łączne nakłady powiatu na szpital w Pionkach przekroczą kwotę 100 milionów złotych.

Źródło informacji: powiatradomski.pl