Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Drugi mazowiecki odcinek S12 w przetargu

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej trafiła dokumentacja przetargowa na realizację kolejnego odcinka S12 od Przysuchy do Wieniawy.

Zadaniem nowej trasy będzie połączenie autostrady A1 pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) z już istniejącym i budowanym ciągiem S12 w woj. lubelskim.

– Ogłoszenie dwóch przetargów na realizację S12, o długości prawie 30 km drogi kategorii S od gr. woj. mazowieckiego poprzez Przysuchę do Wieniawy na terenie Mazowsza pokazuje naszą konsekwencję w realizacji ważnych projektów drogowych. Jest to dla nas priorytetem, co zostało potwierdzone nie tylko zabezpieczeniem środków finansowych w nowym RPBDK, ale również potwierdzone konkretnymi działaniami. Dziękuje Wszystkim, którzy wspierali i wspierają powstanie S12 w naszym kraju 

powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga ekspresowa S12 stanie się w przyszłości najkrótszym szlakiem z centrum kraju, przez Sulejów, Opoczno, Radom do Lublina i Chełma. Ułatwi podróż pomiędzy zachodnią i wschodnią granicą państwa, a tym samym krajami Unii Europejskiej i Ukrainy.

Początek drogi będzie się znajdował u zbiegu z autostradą A1 w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, a koniec na przejściu granicznym w Dorohusku. Można już korzystać z blisko 94 km S12 w woj. lubelskim, od Puław do Piask, a w realizacji jest 70 z 75 km dalszego odcinka do granicy z Ukrainą. 

Źródło: GDDKIA