Radom i okolice Społeczeństwo

Duży zakład przemysłowy w Radomiu zostanie zamknięty. Pracę straci 115 osób

TOHO Group, duży zakład przemysłowy w Radomiu zostanie zamknięty. W wyniku takiej decyzji pracę straci 115 osób.

TOHO Industrial Co., Ltd. jest japońską firmą specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości części do łożysk kulkowych, takich jak metalowe kosze, metalowe blaszki oraz kosze plastikowe. Od 2010 roku zakład produkuje również części metalowe bezpośrednio dla przemysłu motoryzacyjnego, między innymi do amortyzatorów.

W 2002 roku w Polsce powstała TOHO Poland Sp. z o.o. Zakład ten został ulokowany na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z oddziałem w Radomiu przy ulicy Samorządowej 12.

Jak poinformował portal echodnia.pl, zakład ulokowany w Radomiu zostanie zamknięty. Pracę straci 115 osób.

– TOHO Group z przykrością informuje, iż po szczegółowej analizie podjęła decyzję o likwidacji zakładu w Radomiu. Decyzja ta spowodowana jest narastającą od kilku lat niesprzyjającą sytuacją makroekonomiczną, w szczególności wzrostem cen energii i surowców oraz wynikającym z niego spadkiem zamówień w połączeniu ze wzrostem kosztów operacyjnych

czytamy w komunikacie prasowym TOHO Group.

Firma przekazała, że wszyscy pracownicy otrzymają wsparcie, które zawierać będzie dodatkowe rekompensaty finansowe, przewyższające te przewidziane ustawowo, oraz profesjonalny program wsparcia w poszukiwaniu nowego zatrudnienia.

Co ciekawe, pracownicy w rozmowie z portalem o2.pl przekazali, że w ostatnim czasie panująca atmosfera w pracy nie była dobra.

– Wczoraj podczas zebrania otrzymaliśmy informację. Wszystko tak na prawdę było tajemnicą do ostatniej chwili. Nikt nic nam nie mówił o jakichkolwiek redukcjach, a co dopiero o tak strasznej wiadomości. Byliśmy w szoku. Niby proponowali jakąś pomoc, ale po takiej decyzji już chyba nikt nie ma zaufania

mówiła w rozmowie z portalem o2.pl jedna z pracownic.

Wszystkie zlecenia do tej pory obsługiwane przez zakład w Radomiu przejąć mają inne placówki grupy.

Źródło: echodnia.pl / o2.pl