Inwestycje Radom i okolice

Dworce w Pionkach zyskają nowoczesny wygląd

Dzięki trwającej przebudowie dworce w Pionkach zyskają nowoczesny wygląd. 

Dworzec w Pionkach pochodzi z 1925 roku i został wzniesiony w stylu dworkowym. Po przebudowie blask odzyska elewacja budynku, której zostanie przywrócona oryginalna kolorystyka. Na fasadach od strony miasta pojawi się logo PKP z lat 20. XX wieku. Zaś od strony od peronów będziemy mogli ujrzeć godło II Rzeczypospolitej Polskiej. Dworzec zyska również nową iluminację. Wystrój przestrzeni obsługi podróżnych połączy elementy historyczne oraz nowoczesne (elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, nowoczesne meble czy mapa dotykowa dworca).

Wybudowany w latach 50. XX wieku dworzec w Pionkach Zachodnich otrzyma zupełnie inny, nowoczesny wygląd. Jasna kolorystyka tynków będzie współgrała z żaluzjami fasadowymi. Jako innowacyjne rozwiązanie pojawią się  litery z nazwą dworca, podświetlane w kolorze białym na elewacjach będą , a także zegary na fasadach od strony miasta i peronów. Bryła budynku poszerzy się na piętrze od strony peronów o poczekalnię w formie wiaty, zamkniętą przeszkleniami z dwóch stron. Przedłużeniem poczekalni zewnętrznej będzie klimatyzowany hol. Zostanie on wyposażony w ławki, kosze, gabloty z rozkładami jazdy, a także elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów

Po zakończeniu inwestycji oba obiekty staną się komfortowe, bezpieczne i dostępne dla wszystkich podróżnych. Wprowadzone zostaną także rozwiązania ułatwiające korzystanie z dworców osobom z niepełnosprawnościami. Ułatwi to podróżowanie koleją po województwie mazowieckim.

Przebudowa dworca Pionki będzie kosztowała ponad 10 mln zł, a dworca Pionki Zachodnie prawie 4 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Źródło informacji i foto: Ministerstwo Infrastruktury/Facebook