Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Działania inwestycyjne w Wierzbicy. Rozbudowa ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727

Rozbudowa ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727 na terenie Wierzbicy to ważna inwestycja, która poprawi jakość życia mieszkańców.

W radomskiej siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727 na terenie Wierzbicy. Na spotkaniu obecni byli Wójt Gminy Wierzbica Pan Zdzisław Dulias wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wierzbica Panem Karolem Lechem i Zastępcą Przewodniczącego Rady Panem Sławomirem Liskiem

Po przebudowie, ul. Kościuszki posiadać będzie na długości 1,1 km jezdnię o szerokości 7,0 m z lewoskrętami w obrębach skrzyżowań z drogami gminnymi. Po obu stronach jezdni zostaną wybudowane chodniki, które zapewnią bezpieczeństwo pieszym. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w azyle. W chodnik drogi wbudowana będzie zatoka postojowa dla samochodów osobowych /na wysokości pawilonów handlowych/.

Rozbudowa ul. Kościuszki /drogi wojewódzkiej nr 727 wyniesie blisko 7 mln zł. Prace wykona firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa, a roboty drogowe mają zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Dodatkowo wymienione zostanie oświetlenie uliczne, a także wyremontowany będzie wodociąg istniejący pod drogą.

Przewodniczący Rady Gminy Wierzbica Karol Lech nie ukrywa zadowolenia:

To bardzo ważna inwestycja dla poprawy komfortu i jakości życia naszych mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia jej realizacji

Wkrótce rozpoczną się również prace projektowe przebudowy drogi wojewódzkiej nr 744 /ul. Górnej/ w Wierzbicy.

Źródło: wierzbica.pl