O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Dzieci z parafii na Prędocinku gościły u Królowej Tatr

Dzieci z parafii pw. św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku, należące do parafialnej Oazy, przebywały na wakacjach w Tatrach, w podhalańskiej wsi Murzasichle, położonej na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wyjazd miał charakter wypoczynkowo – formacyjny. Uczestniczyły w nim również dzieci, które dopiero poznawały tą grupę.

Na wakacyjny wypoczynek wyjechało z parafii ponad 40 osób, na czele z wikariuszem ks. Karolem Kosteckim oraz wychowawcami. Wypoczynek w Tatrach odbywał się od 13 do19 lipca.

Każdy dzień rozpoczynał się od porannej gimnastyki, modlitwy i Mszy św. Przebiegał w temacie wybranej tajemnicy różańcowej. Wieczorami odbywały się spotkania formacyjne w grupach. Po modlitwie był Apel Jasnogórski, a potem pogodny wieczór.

W ciągu dnia dzieci miały mnóstwo atrakcji. Były wycieczki, wędrówki górskimi szlakami z przewodnikiem tatrzańskim, m.in. na Wiktorówki, Kalatówki, do Doliny Strążyskiej. Było też ognisko, kąpiel w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej, moczenie nóg w górskim potoku.

Oazowicze mieli możliwość pomodlić się w kaplicy MB Jaworzyńskiej Królowej Tatr, oraz nawiedzić Sanktuarium MB Ludźmierskiej Gaździny Podhala. Odwiedzili również pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach.

W drodze powrotnej wstąpili do Wadowic, gdzie w tamtejszym kościele uczestniczyli we Mszy św. Zwiedzili także Muzeum – Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Letni wypoczynek dla dzieci z parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Źródło i foto: facebook.com/BratAlbertRadom