Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Dzień Otwarty Heli Solution za nami! [+FOTO]

Dzień Otwarty Heli Solution za nami! Były tłumy ludzi oraz mnóstwo atrakcji. Nad radomskim niebem zagościły śmigłowce oraz samoloty. Nie zabrakło również skoków spadochronowych!

W sobotę, 27 kwietnia 2024 roku na lotnisku w Piastowie pod Radomiem odbył się Dzień Otwarty Heli Solution, szkoły która zajmuje się kształceniem pilotów śmigłowców.

– Pokazy odbywają się już po raz drugi. W ubiegłym roku również świętowaliśmy w weekend poprzedzający majówkę. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować za rok kolejne takie wydarzenie i mam również nadzieję, że uda nam się wpisać na stałe w kalendarz imprez tego rodzaju. Jako ośrodek istniejemy od ponad roku. Od ponad roku również stacjonujemy na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie. W tym momencie szkoli się u nas ponad 20 uczniów. Mamy kadrę dziewięciu instruktorów z wszelakim doświadczeniem. Wśród nich są piloci, którzy latają m.in. w wojsku i w TOPR. Mamy także w naszym zespole kobietę, która ma bardzo duże doświadczenie, bo wylatała już ponad trzy tysiące godzin na śmigłowcu

poinformował organizator wydarzenia.

Były to pierwsze w tym roku pokazy lotnicze w Polsce. Na wydarzeniu pojawiła się masa fanów szeroko pojętego lotnictwa. Organizatorzy nie kryli radości z tego faktu.

W programie Dnia Otwartego Heli Solution znalazły się pokazy lotnicze dzienne i nocne z wykorzystaniem pirotechniki. Co ciekawe, po raz pierwszy został zaprezentowany śmigłowiec Guimbal Cabri G2 z floty ośrodka.

– Pokazy oceniam wyjątkowo. Jestem zafascynowana ilością sprzętu jaki tu się znajduje. Największym zaskoczeniem był przelot legendarnego samolotu SB Lim-2. Bardzo ucieszył mnie również fakt, że pokaz trwał tak długo. Nie przypuszczałam, że w tak małym gronie można się tak świetnie bawić. Będę pojawiać się już chyba zawsze

mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się także przygotowane na wydarzenie loty widokowe.

– Było super! To naprawdę było niesamowite doświadczenie i polecam każdemu z całego serca

mówił jeden z uczestników lotu widokowego.

– Co tu dużo mówić, coś pięknego. Ładne widoki, uczucie bezcenne

dodał kolejny pasażer lotu widokowego zorganizowanego podczas Dnia Otwartego Heli Solution.

Na wydarzeniu stacjonowały również food trucki, w których chętni mogli zakupić posiłek. Wydarzenie zakończyło się po nocnych pokazach lotniczych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.