Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Ekstremalne Drogi Krzyżowe w diecezji radomskiej

Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbędą się w piątek 31 marca. Jedna w Pionkach, druga w Kozienicach.

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Pionkach, organizowanej przez Wojowników Maryi, wyruszą o godz. 21.00 sprzed kościoła pw. św. Barbary i udadzą się do kościoła pw. św. Józefa w Kozienicach. Tam zostanie odprawiona Msza św.

EDK w Pionkach będzie liczyła 20 km. Przewidywany czas trwania to ok. 5 godz.

Zapisy prowadzone są e-mailowo pod adresem: [email protected]
a także pod nr. tel. 507-108-627, lub 572-440-606

Natomiast EDK z Kozienic wyruszy o godz. 20.00 po Mszy św., która będzie sprawowana w kościele św. Krzyża. Pątnicy udadzą się do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Powrót jest planowany w godzinach porannych z możliwością powrotu autokarem. Zapisywać się można w zakrystii, lub u ks. Grzegorza Dąbrowskiego.

Organizatorzy kozienickiej EDK informują także, że może być ona odwołana bądź przełożona, gdyby warunki atmosferyczne były niesprzyjające.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje milczenie, aby możliwe było rozważanie Słowa Bożego w jak największym skupieniu.

Uczestnicy EDK są również proszeni o odpowiednie przygotowanie. Powinni zabrać ze sobą kamizelkę odblaskową, latarkę, coś do picia i jedzenia. Dobrze jest mieć przy sobie czekoladowe batony. Należy także pamiętać o ciepłym ubiorze.

 

Źródło i foto: radioplus.com.pl