Enea Wytwarzanie Materiał Partnera Radom i okolice

Energię mamy we krwi!

Prawie 20 litrów krwi oddali w piątek, 24 maja pracownicy i sympatycy Elektrowni Kozienice. Była to już trzecia akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu „Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.


Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji Enei Wytwarzanie. Na apel organizatorów odpowiedziało 48 osób. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 44 osoby, przede wszystkim pracowników spółki, ale również osoby z nią niezwiązane, które postanowiły przyłączyć się do naszej szlachetnej inicjatywy. Zebrano łącznie 44 jednostki krwi, czyli 19,8 litra życiodajnego płynu. Pracownicy Enei Wytwarzanie po raz kolejny pokazali, że na ich ofiarność zawsze można liczyć.

Wydarzenie przeprowadzono w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest na 19 lipca.