Enea Wytwarzanie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Energię mamy we krwi!

Prawie 31 litrów krwi oddali w piątek, 13 stycznia pracownicy Elektrowni Kozienice. Była to pierwsza akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu „Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.   

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało wielu chętnych pracowników Elektrowni, było to aż 76 osób.  Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 68 osób. Zebrano łącznie 68 jednostek krwi, czyli 30,6 litra życiodajnego płynu. Po raz kolejny pracownicy Enei Wytwarzanie pokazali jak wielką mają moc.

Wydarzenie przeprowadzono w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie. Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest na 17 marca.