Enea Wytwarzanie Materiał Partnera Radom i okolice Sport

Wielki sukces reprezentacji Enei Wytwarzanie w piłce nożnej

Drużyna na złoty medal

Reprezentacja Enei Wytwarzanie wygrała tegoroczną edycję Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Kozienicach. Były wielkie emocje i wielka radość z sukcesu.

W rozgrywanym po raz 29 turnieju wzięło udział 11 drużyn. Reprezentacja Enei Wytwarzanie awansowała do fazy play-off, która została rozegrana w piątek, 8 marca w kozienickiej hali sportowej. Pierwszym rywalem była drużyna Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu o losach awansu zdecydowały rzuty karne, w których to nasza drużyna okazała się skuteczniejsza. Strzelcami bramek byli: Marcin Fusiek, Łukasz Anioł i Marcin Kołdej, bowiem wystarczyło wykorzystać tylko trzy karne. Tym samym drużyna wywalczyła awans do Wielkiego Finału, w którym zmierzyła się z zespołem Old Boys. Po bardzo składnych akcjach i dużym zaangażowaniu pierwszą bramkę strzelił dla nas Kamil Kucharczyk, a zwycięstwo przypieczętował pięknym golem kapitan drużyny, Andrzej Kalinka. Wygrana 2:0 pozwoliła cieszyć się z upragnionego pierwszego miejsca i wznieść puchar zwycięzców.

Nasz reprezentant, Krzysztof Baran po wyśmienitych interwencjach decyzją kapituły otrzymał statuetkę Najlepszego Bramkarza Turnieju.

Gratulacje drużynie składali między innymi Sławomir Zielony, wiceprezes Enei Wytwarzanie, przewodniczący działających w przedsiębiorstwie związków zawodowych oraz Burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski.

W drużynie Enei Wytwarzanie występowali: Krzysztof Baran, Tomasz Rutkowski, Marcin Fusiek, Bartłomiej Molenda, Łukasz Czekaj, Łukasz Anioł, Andrzej Kalinka, Marcin Kołdej, Damian Czekaj, Sławomir Kuźmiński, Kamil Kucharczyk, Bartłomiej Wojdak i Konrad Kłos. Opiekunem drużyny był Krzysztof Bomba.

Dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom za nieustające wsparcie drużyny podczas rozgrywanych przez cały sezon spotkań. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju drużyny i integrują poprzez sport pracowników naszej firmy – stwierdził Krzysztof Bomba.