O tym się mówi

Energię mamy we krwi!

Ponad 15 litrów krwi oddali w piątek, 7 lipca pracownicy Elektrowni Kozienice. Była to już czwarta akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

Ponad 15 litrów krwi oddali w piątek, 7 lipca pracownicy Elektrowni Kozienice. Była to już czwarta akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu „Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Mimo okresu urlopowego na apel organizatorów odpowiedziało 40 chętnych pracowników elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 34 osoby.

Zebrano łącznie 34 jednostki krwi, czyli 15,3 litra życiodajnego płynu. Pracownicy Enei Wytwarzanie po raz kolejny pokazali, że mają moc, udowodnili także, że od dobrych czynów nie ma wakacji.

Wydarzenie przeprowadzono w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się 2 września podczas obchodów Dnia Energetyka – Pożegnanie Lata. Punkt medyczny zlokalizowany będzie na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Bohaterów Studzianek 30.