Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Ewa Zajączkowska-Hernik uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego

Ewa Zajączkowska-Hernik uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego. Na radomiankę zagłosowało ponad 100 tysięcy wyborców!

W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku w Polsce odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wśród nowych kandydatów, którzy będą reprezentować nas w Brukseli, znalazła się m.in. Ewa Zajączkowska-Hernik, radomianka reprezentująca barwy Konfederacji.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego X kadencji startowała z drugiego miejsca z okręgu nr 4, obejmującego Warszawę oraz 8 powiatów województwa mazowieckiego. Na radomiankę zagłosowało 102 569 wyborców.

– Brak mi słów, by Wam podziękować za zaufanie podarowane w głosach, a także za wsparcie mentalne na spotkaniach w całej Polsce i fizyczne, gdy rozwieszaliście moje banery, plakaty, rozdawaliście ulotki! Bez Was ten sukces nie byłby możliwy! Osobiście nie spodziewałam się tak dobrego wyniku. Miałam swoje oczekiwania wobec siebie i samej kampanii, ale to, co się wydarzyło w ciągu kilku tygodni kampanii, jest czymś, czego nie mogłam sobie wyobrazić! Byliście ze mną od samego początku! Dawaliście wskazówki, mówiliście o swoich odczuciach i poglądach, dyskutowaliśmy na mnóstwo tematów. Kibicowaliście mi podczas spotkań i w mediach społecznościowych. Zagłosowaliście na mnie! Ponad 100 tys. głosów w okręgu wyborczym, który uznawany jest za okręg politycznie prestiżowy to Wasz solidny mandat zaufania dla mnie! Mój wynik to 4 wynik w całym okręgu warszawskim, powiatach podwarszawskich, za granicą i na statkach! Cała Trzecia Droga w okręgu miała mniej głosów niż ja. Żaden kandydat z PiS-u w tym okręgu nie miał tylu głosów, co ja. Piszę o tym, byście dostrzegli skalę zwycięstwa

czytamy w facebookowym wpisie Ewy Zajączkowskiej-Hernik.

Przypomnijmy, że Ewa Zajączkowska-Hernik w przeszłości była prezesem sekcji młodzieżowej KORWiN Radom oraz Stowarzyszenia Ruch Wolnościowo-Patriotyczny. Studiowała historię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2014 roku była związana z partią Janusza Korwin-Mikkego w Radomiu.

W latach 2016-2023 pracowała w mediach, będąc dziennikarką portalu wSensie.pl oraz portalu światrolnika.info, gdzie zajmowała się tematami politycznymi, gospodarczymi i rolniczymi. Od grudnia 2023 roku pełni funkcję rzeczniczki prasowej Konfederacji.

Teraz, będzie reprezentować nasz kraj w Parlamencie Europejskim.