Inwestycje Na czasie O tym się mówi Polska i świat Wyróżnione

Fabryka Broni „Łucznik” Radom zaczęła rozbudowę zakładu 

Fabryka Broni „Łucznik” Radom zaczęła rozbudowę zakładu: zatrudnienie przekroczyło już założenia z 2014 roku, produkcja przekracza prognozy sprzed pięciu lat – powiedział portalowi wnp.pl prezes Łucznika Wojciech Arndt. 

– W 2022 roku rozpoczęliśmy realizację planu, który zakłada m.in. rozbudowę istniejącej hali produkcyjnej. Chcemy zbudować też całkowicie nowe obiekty na dwóch sąsiednich działkach. Przewidujemy także zwiększenie przestrzeni magazynowej – powiedział Wojciech Arndt w opublikowanej dzisiaj rozmowie z portalem. 

Fabryka Broni „Łucznik” została laureatem konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2022”

Podkreślił również, że plan rozbudowy zostanie zrealizowany przeciągu w ciągu kilku lat. 

 – W 2014 r., kiedy spółka przeprowadzała się do obecnych budynków, planowano, że w fabryce będzie pracowało ok. 300 osób; dziś to już ponad 500 ludzi – dodał prezes Łucznika. 

Arndt poinformował też, że plan rozbudowy bardzo jest zaawansowany, a spółka ma zielone światło od Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych. Dodał, że plan jest też dostosowany do potrzeb wojska i jego przyszłych zamówień. 

Fabryka Broni produkuje m.in. karabinki z rodziny MSBS Grot, dostarczane także Ukrainie, karabinki z rodziny Beryl oraz pistolety Vis 100. 

Źródło: WNP