O tym się mówi Radom i okolice Sport

Finał Orlen Pucharu Polski w Radomiu

Finał Orlen Pucharu Polski Kobiet w piłce nożnej zostanie rozegrany w Radomiu, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz odbędzie się 10 czerwca o godz. 16:30.

– To kolejne bardzo ważne dla nas sportowe i promocyjne wydarzenie. Dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zaufanie. Decyzja o powierzeniu nam prawa organizacji finałowego meczu potwierdza, że Radom sprawdza się jako gospodarz dużych imprez. Podobnie zresztą było w przypadku meczu tenisowego z udziałem Igi Świątek czy występów reprezentacji siatkarzy i siatkarek. Ze swojej strony mogę zapewnić, że stadion przy ulicy Narutowicza będzie przygotowany, by przyjąć czołowe polskie piłkarki – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Głos zabrała również wiceprezydent Marta Michalska-Wilk

– Bardzo się cieszę, że właśnie w Radomiu zostanie rozegrany finałowy mecz o Puchar Polski kobiet. To prestiżowe rozgrywki o pięknej, wieloletniej tradycji. Nasze miasto od lat konsekwentnie wspiera i promuje kobiecą piłkę nożną i jestem z tego bardzo dumna. Jestem przekonana, że ten mecz będzie kolejną promocją naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Marta Michalska-Wilk.

Członek Zarządu PZPN, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk nie kryje, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z miastem. – Finał, który był zorganizowany w Radomiu w 2017 był najlepszym z dotychczasowych i został najlepiej oceniony przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wierzę, że to nadchodzące wydarzenie zostanie zorganizowany na takim samym poziomie, a może uda się jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę. Chciałbym, aby przez najbliższe dwa-trzy lata finały kobiecego Pucharu Polski był organizowane właśnie tutaj, w Radomiu– mówi Sławomir Pietrzyk.

W grze o trofeum pozostają już tylko cztery drużyny. 3 maja w półfinałach o awans do finału powalczą Pogoń Szczecin z TME SMS Łódź oraz AP ORLEN Gdańsk z AZS UJ Kraków. Pucharu na pewno nie obronią piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, które odpadły z rozgrywek na etapie 1/8 finału po porażce 0:1 z mistrzyniami Polski, TME SMS Łódź.

Finał kobiecych rozgrywek pucharowych odbędzie się w Radomiu już po raz drugi. W 2017 roku na stadionie przy ulicy Narutowicza, Medyk Konin pokonał 2:1 GKS Górnik Łęczna.

Źródło: Radom