O tym się mówi Radom i okolice Sport

Francisco Augusto Neto Ramos podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom

Francisco Augusto Neto Ramos podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom! Umowa z 27-letnim portugalskim środkowym pomocnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku.

To trzecie wzmocnienie Zielonych przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023. Chico Ramos to wychowanek rodzimego Varzim SC. Jako młodzieżowiec przez wiele lat występował także w FC Porto. Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 300 tysięcy euro. Najwyższą wartość rynkową miał w 2016 roku – 1,5 miliona euro. W barwach wielokrotnego mistrza Portugalii zanotował 3 występy w pierwszej drużynie i ponad 100 gier w rezerwach „Smoków”.

Radomiak stracił napastnika. Michał Feliks wypożyczony do Ruchu Chorzów

Rozgrywający, które może grać jako klasyczna „szóstka” bądź „ósemka” w kolejnych latach występował w Vitoria Guimarães SC (5 występów w fazie grupowej Ligi Europy), CD Santa Clara i ostatnio CD Nacional. Ogółem zagrał łącznie 140 razy w Liga Portugal 2 oraz dokładnie 73 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii, będąc w ostatnich latach podstawowym zawodnikiem swoich drużyn.

Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 300 tysięcy euro. Najwyższą wartość rynkową miał w 2016 roku – 1,5 miliona euro.

Nowy piłkarz Radomiaka ma na swoim koncie 68 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Seleção, udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21, mistrzostwach świata do lat 20 oraz jest wicemistrzem Europy do lat 19 (na tym turnieju zanotował dwie asysty). Ponadto Ramos pojechał na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku, w których reprezentacja Portugalii wyszła z grupy. Pomocnik zagrał wówczas w trzech meczach.

Źródło: Radomiak